Mijas Golf

Te koop Vrijstaande Villa Costa Del Sol Mijas Golf € 810.000,-

Ref.no: RSOR5317381
Price: € 810.000,-

1-7980e48d732b6fc85c14b43b94d2aa54.jpg

Te koop Vrijstaande Villa Costa Del Sol Mijas Golf € 810.000,-

Bedrooms5
Bathrooms3
Living area199m²
Poolyes
Gardenyes
Parkingyes
Built year2004
Instelling: Suburban, dicht bij golf, dicht bij scholen
Orientatie: Zuid-West
Staat: uitstekend, goed
Zwembad: privé
Klimaatregeling: airconditioning, warme airconditioning
Uitzicht: Bergen, Tuin, Zwembad
Funktioner: Overdækket terrasse, Indbyggede skabe, Tæt på transport, Privat terrasse, WiFi, bryggers, Ensuite badeværelse, Marmorgulve, Termoruder
Meubels: niet gemeubileerd, optioneel
Keuken: volledig ingericht
Tuin: privé, aangelegd, eenvoudig onderhoud
Beveiliging: alarmsysteem
Parkeren: Privé, EV-oplaadpunt
Nutsbedrijven: elektriciteit
Categorie: Golf, Vakantiehuizen, Investering, Luxe, Wederverkoop
Ref.no: RSOR5317381
Price: € 810.000,-

Mere information ›››
Te koop Vrijstaande Villa Costa Del Sol Mijas Golf € 810.000,-

Fritliggende villa på en rolig villavej i La Cala Hills, Mijas, der tilbyder rummelig bolig, fleksibel bolig og stærk appel til både familier og investorer.

Ejendommen er fordelt på to velproportionerede etager og er velegnet til permanent beboelse, flytning eller langtidsleje.

Overetagen består af fire rummelige soveværelser og to badeværelser, herunder et generøst stort soveværelse placeret på hjørnet af huset. Soveværelset har to separate vinduer og åben udsigt mod Mijas-bjergene, hvilket giver et fremragende naturligt lysindfald. Et ekstra soveværelse har adgang til en privat balkon. Alle soveværelser er veldimensionerede og egnede til komfortabel langtidsbrug.

Stueetagen byder på en lys, åben stue og spisestue med pejs, et separat køkken, et komplet badeværelse med badekar og et femte rummeligt værelse, der i øjeblikket bruges som legerum. Dette værelse tilbyder stor fleksibilitet og kan nemt fungere som gæsteværelse, hjemmekontor eller ekstra opholdsrum, hvilket gør planløsningen attraktiv til både familieboliger og udlejning.

Adgang til udendørsområderne er via stuen og fra begge ender af huset gennem en god entré, hvilket giver nem cirkulation mellem indendørs og udendørs områder.

Udendørsliv er et centralt element ved ejendommen. Haven omfatter overdækkede og åbne terrasser, en privat swimmingpool og plads til spisning og afslapning hele året rundt. Der er parkering lige foran huset, i haven via en elektrisk port og i nærheden på en tilstødende vej for besøgende.

Villaen har marmorgulve overalt, aircondition-enheder, der leverer varme og køling, en privat ladestation til elbiler og er beliggende i et fredeligt boligområde uden fællesudgifter.

Møbler kan delvist medfølge efter forhandling, hvilket giver fleksibilitet for købere, der planlægger øjeblikkelig indflytning eller udlejning.

Bekvemt beliggende i gåafstand fra internationale skoler, børnehaver, sportsfaciliteter, caféer og butikker, samtidig med at det forbliver roligt og ikke-turistisk. La Cala Hills tilbyder nem adgang til Fuengirola, La Cala de Mijas, Marbella og Málaga Lufthavn (ca. 25 minutter).

En velholdt, fleksibel ejendom, der tilbyder plads, lys og alsidighed, lige velegnet til familiebeboelse eller investering.

Alternativer

BOHACP1222_3010_V1_8873.jpg

Te koop Villa Costa Del Sol Mijas Golf € 895.000,-

Price € 895.000,-
Mere information
1-7980e48d732b6fc85c14b43b94d2aa54.jpg

Te koop Vrijstaande Villa Costa Del Sol Calahonda € 749.000,-

Price € 749.000,-
Mere information
1-7980e48d732b6fc85c14b43b94d2aa54.jpg

Te koop Vrijstaande Villa Costa Del Sol Calahonda € 890.000,-

Price € 890.000,-
Mere information
1-7980e48d732b6fc85c14b43b94d2aa54.jpg

Te koop Vrijstaande Villa Costa Del Sol Mijas Golf € 895.000,-

Price € 895.000,-
Mere information
Villa Marbella uses cookies. Click here for more information. Close
x