Te koop Vrijstaande Villa Costa Del Sol Mijas Golf € 1.380.000,-
Ref.nr: RSOR5274484
Pris: € 1.380.000,-
Te koop Vrijstaande Villa Costa Del Sol Mijas Golf € 1.380.000,-
| Sovrum | 4 |
| Bathrooms | 4 |
| Tomtstorlek | 0m² |
| Område | 380m² |
| Pool | ja |
| Trädgård | ja |
| Parkering | ja |
| Cooling | %lng_% |
| Storage | %lng_% |
| Elevator | %lng_% |
| Built year | 1981 |
| Våning | |
| Instelling: dicht bij golf, dicht bij scholen, verstedelijking | |
| Orientatie: Zuid | |
| Staat: uitstekend | |
| Zwembad: privé | |
| Klimaatregeling: airconditioning, centrale verwarming, open haard | |
| Uitzicht: Golf, Tuin, Zwembad | |
| Funktioner: Täckt terrass, Inbyggda garderober, Privat terrass, Förråd, Eget badrum, Trägolv, Grill, Dubbelglas | |
| Meubilair: niet gemeubileerd | |
| Keuken: volledig ingericht | |
| Tuin: privé, eenvoudig onderhoud | |
| Beveiliging: intercom, alarmsysteem | |
| Parkeren: overdekt, meer dan één, privé | |
| Nutsvoorzieningen: elektriciteit, drinkbaar water, gas, waterverwarming op zonne-energie | |
| Categorie: Golf |
Pris: € 1.380.000,-
Mer information ›››
Att välja Mijas Golf är att välja en avslappnad, familjevänlig livsstil omgiven av naturen, i en av Costa del Sols mest etablerade bostadsområden. Lugna gator, öppna vyer och en trygg, fridfull atmosfär kombineras med utmärkt tillgång till allt som är viktigt: internationella skolor, stormarknader, restauranger och kusten. För golfälskare är området också en riktig klassiker, med två välkända banor, Los Lagos och Los Olivos, som ger prestige och en raffinerad, internationell känsla till vardagen.
Belägen i denna privilegierade miljö har denna vackert renoverade villa utformats för ett avslappnat boende, med generösa proportioner, rikligt naturligt ljus och en varm och inbjudande atmosfär från det ögonblick du kliver in. Huvudvåningen har tre rymliga sovrum och tre badrum, tillsammans med ett slående vardagsrum med dubbelhöjd, en vedeldad spis och stora fönster som ramar in grönskan utanför. Det helt uppdaterade, välutrustade köket är ljust och funktionellt, perfekt för vardagslivet och för underhållning. Flera täckta terrasser utökar boytan utomhus, perfekt för morgonkaffe eller avkopplande kvällar i skuggan.
Den nedre våningen ger genuin flexibilitet och erbjuder ett gästsovrum med eget badrum och ett andra, rymligt vardagsrum, perfekt som ett oberoende område för besökare, tonåringar, personer som arbetar hemifrån eller ett bekvämt boende med flera generationer.
Utanför strålar verkligen huset. En omsorgsfullt underhållen trädgård erbjuder skuggiga hörn, ett dedikerat relaxområde och en genuin medelhavsstil med ett utekök, grill och en elegant privat pool som förvandlar varje sommardag till en tillflyktsort hemma.
Villan har även smarta, hållbarhetsfokuserade funktioner för komfort och effektivitet året runt, inklusive solpaneler, dubbelglas och förinstallation av en laddningspunkt för elbil, tillsammans med individuell luftkonditionering i varje rum och uppvärmning.
Som en extra livsstilsfördel kan invånarna också njuta av den nya Gran Parque de la Costa del Sol, ett vidsträckt grönområde på över 270 000 m2 med en navigerbar sjö, vandringsleder, idrottsområden, trädgårdar och en amfiteater utomhus, vilket ytterligare förstärker attraktionskraften och det långsiktiga värdet av att bo i detta område.
En villa gjord för att njuta av, växa in i och dela, där varje detalj stöder familjens välbefinnande på en av Costa del Sols mest kompletta och lovande platser.
Det förkortade informationsdokumentet är tillgängligt för dig. Utgifter: Skatter (ITP eller moms+AJD) + Notarie- och registreringskostnader.
ALA.
BE - Nederlands
DE - Deutsch
DA - Danske
EN - English
FI - Suomi
FR - Français
NL - Nederlands
NO - Norsk
RU - Русский
SV - Svenska